Brain Damage Gallery

Brain Damage Gallery jest jedyną w Polsce i jedną z pierwszych na świecie galerii poświęconych sztuce ulicznej. Prezentowane są tu prace twórców grafitti z Polski i całego świata. Misją galerii jest prezentacja grafitti, jego ewolucji oraz różnych form. Galeria posiada własną kolekcję sztuki, którą wciąż rozwija oraz prowadzi bibliotekę poświęconą sztuce ulicznej.

Motto Brain Damage Gallery brzmi “For Pure Grafitti Lovers & Haters”. Przeniesienie sztuki ulicznej do wnętrza galerii pozwala na jej posmakowanie i docenienie w bardziej kameralnej atmosferze. Galeria mieści się w budynku Centrum Spotkania Kultur, którego nowoczesna bryła doskonale współgra z prezentowanymi tu pracami.

Brain Damage Gallery [klik]

ul. Plac Teatralny 1, Lublin
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
tel. +48 783 367 819

Godziny otwarcia: Wtorek-Sobota 12:00-17:00

Carnaval Sztukmistrzów

Carnaval Sztukmistrzów jest to największy międzynarodowy festiwal w całości poświęcony sztuce nowego cyrku. Festiwal jest organizowany w Lublinie od 2009 roku. Podczas festiwalu odbywają się magiczne pokazy artystów ulicznych w przestrzeni miasta, czasami z udziałem przechodniów oraz spektakle i widowiska na pograniczu nowego cyrku i teatru, w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach. Pokazy fireshow, akrobatyki, żonglerki i klaunady, zapierające dech akrobacje na linach pomiędzy zabytkowymi budynkami Starego Miasta to tylko niektóre z atrakcji festiwalu. [klik]

Rezerwat Dzikich Dzieci Pajdokracja

Rezerwat Dzikich Dzieci Pajdokracja, to niewątpliwie lubelski specjał sezonowy. W tym roku cieszyć się nim możemy nieprzerwanie od maja do października. Czym jest Pajdokracja? Oficjalnie, pierwszym w Polsce przygodowym placem zabaw adventure playground. W rzeczywistości wehikułem czasu, dzięki któremu nasze dzieci mogą spróbować tego, co dla nas było chlebem powszednim, czyli zabawy śmieciami i taplania się w błocie:) brzmi strasznie?! – O tak, strasznie przyjemnie, zwłaszcza jeśli przypomnimy sobie własne wielogodzinne zabawy w budowanie domków, szałasów czy “baz”:) W Rezerwacie dzieci mają do dyspozycji ogromny zielony teren, a na nim prawdziwe skarby: stary autobus, samochód, palety i inne “materiały wtórne” pozwalające spełnić niejedno marzenie… co z nich powstało? No cóż, tego niestety nie wiem, bo do tego dziecięcego raju wstęp mają tylko dzieci w wieku od 7 do 15 lat… Młodsze dzieci mogą się bawić w Kuchni Błotnej, a także na specjalnie dla nich przygotowanej ścieżce sensorycznej.
Nad bezpieczeństwem dzieciaków i przestrzeganiem zasad Kodeksu Honorowego obowiązującego w Rezerwacie czuwają specjalnie przeszkoleni opiekunowie, którzy w swoich działaniach są dyskretni i skuteczni.
Wstęp i zabawa od wtorku – niedzieli w godz. 10:00 – 18:00 są bezpłatne. Rezerwat mieści się na ul. Dolnej Panny Marii 8. [klik]

Miejska wycieczka

Wszystkim, którzy lubią w nowy sposób popatrzeć na znajome miejsca oraz tym, którzy spodziewają się wakacyjnych gości, polecamy niezwykle atrakcyjny sposób zwiedzania miasta… na pokład zapraszają dwaj lubelscy ulubieńcy: Gutek Jelcz 272 MEX i Ziutek trolejbus ZIU-9B.

Hasłem tegorocznego sezonu turystycznego jest „1918 – 2018 – Lubelskie Metamorfozy”. Świetni przewodnicy zabiorą nas w podróż w czasie i przestrzeni, barwnie opowiadając o mijanych miejscach, a członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji przedstawia historię samych zabytkowych pojazdów.

Wycieczki startują z ze wspólnego przystanku Ogród Saski 03 na Al. Racławickich i trwają ok. 45 min., a wszystko to w cenie 30 minutowego biletu MPK, który można nabyć u konduktora. Nikt nie zdąży się zmęczyć ani znudzić. [klik]